دامداری فعالیتی است که از اول با انسان همراه بوده و انسان برای تامین زندگی خود به این کار روی آورده است. اکنون با وجود اینکه خیلی ها در شهر زندگی میکنند اما دامداری و چوپانی و بردن گوسفندان به صحرا همچنان شغل و تامین کننده هزینه زندگی خیلی از خانواده های روستایی است. تقسم کار میان اعضای خانواده همیشه بوده  و هست. این گزارش توسط یاشیل وطن از مراسم شیر دوشی (سود ساغما) در دولت آباد تهیه شده است به امید آنکه وقتی شب هنگام خواب هوس نوشیدن شیر می کنیم یادی از این انسانهای زحمت کش نیز داشته باشیم. به رسم گذشته ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
 پنجشنبه ۳۰/۴/۹۰ بارندگی شدید و کم سابقه باران و وزش باد در مرند و دولت آباد مردم را غافلگیر نمود. در این فصل از سال کمتر شاهد چنین بارش هایی بوده ایم. این بارش موجب آب گرفتگی معابر گردید. میزان بارش حدود ۷ میلی متر برآورد گردید. در این روز ها که فصل چیدن زردآلو  و تهیه قیصی (قاخ) می باشد این بارش ناگهانی و شدید موجب خسارت به برخی از این شرکت های عامل گردید. همچنین رواناب و سیل حاصل از بارندگی در منطقه گلیشه دولت آباد به مزارع و باغات برخی از کشاورزان از جمله آقایان منوچهری - عابدینی - علی پناه و خوش زبان  خسارت وارد آورد. سیل موجب گردید زباله های روستا که در محل طرح پسماند جمع و کپه شده اند به مزارع و باغات منتقل گردد.

تصاویر  در ادامه مطلب...

 

فیلم: بارش شدید باران در دولت آباد در وسط تابستان

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

 تا نيم قرن گذشته در بسياري از کشورهاي جهان سوم به دليل انحصاري بودن قدرت، تک صدايي بودن جامعه، نبود حقوق شهروندي و اهميت نداشتن راي و نظر مردم، حاکمان مستبد انگيزه و خواست خويش را برخواست مردم تحميل مي کردند و با تهديد و ارعاب، مردم را منقاد خويش مي ساختند. در چنين وضعيتي آن چه به فراموشي سپرده مي شد و بهايي به آن داده نمي شد همانا انگيزه و خواست عمومي و يا به تعبير ديگر«افکار عمومي» بود. اما ظهور عواملي چون همگاني شدن علم، رواج انديشه هاي دموکراتيک، حقوق بشر و نهايتا وسايل ارتباط جمعي باعث شد که ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
در فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران قرار داریم و به قول معروف این روزها شب عید بازیکنان رنگارنگ فوتبال است که خوب از حرص و ولع مدیران برای جذب ستاره ها سواستفاده می کنند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، یک روزنامه ورشی به این بهانه بررسی کوتاهی از پول‌های کلان ردوبدل شده در این روزها انجام داده است که بسیار تاسف برانگیز است.

مجموع سراگشتی مبالغ دریافتی 10 بازیکن لیگ برتر فوتبال .................
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
marandمديرعامل سازمان هدفمندي خبر داد:
پرداخت يارانه نقدي 45500 توماني مرحله ششم از 8 تا 15 مرداد

 مديرعامل سازمان هدفمندي يارانه‌ها گفت: با تصويب شب گذشته كارگروه اصلي طرح تحول و در پي درخواست كتبي شوراي‌عالي بانك‌ها پرداخت يارانه نقدي از هفته .......


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
کلیک کنید - تصاویرمراسم جشن های نیمه شعبان امسال همانند سالهای قبل در دولت آباد برگزار گردید. اوج این برنامه ها مراسم احسان در مسجد جامع دولت آباد بود. همچون سالهای قبل هزاران نفر در این مراسم کم نظیر در سطح استان شرکت نمودند. تزئین محلات و خیابان اصلی و مساجد و برگزاری ایستگاههای صلواتی از دیگر برنامه ها بود.

تصاویری و کلیپ هایی را در این زمینه مشاهده نمائید:

فیلم : برنامه ای کوتاه در آشپزخانه

فیلم : مصاحبه با تعدادی از زحمتکشان مراسم

فیلم : ایستگاه صلواتی و پیام و تبریک حاج کاظم شریفی

مطلب و نقدی در مورد مراسم امسال

تصاویر در ادامه مطلب....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

تیم فوتبال دولت آباد با نام طوفان  سالهای قبل  با مدیریت آقایان حاجی پور و اعاشه طلب  اداره می شد و نتایج خوبی نیز کسب کرده و افتخار دولت اباد در میادین فوتبال بود که متاسفانه در سالهای اخیر به علت رکود و عدم تامین مالی  از میادین ورزشی  حذف شده بود. البته یک تیم قوی  و مطرح دیگر در دولت آباد تیم وحدت بوده است که این تیم نیز بازیکنان خوبی داشته و متعلق به کوچه پائین بوده است. پس از سالها دولت آباد دوباره با حمایت ورزش دوستان دولت آباد با خرید امتیاز در دسته یک مرند در عرصه رقابت با تیمهای شهرستان حاضر شده است. در سال جاری با واگذاری امتیاز این تیم از طرف آقای محمد قاضی زاده به دهیاری این بار با مدیریت دهیاری دولت اباد و  با نام شهدای دولت اباد با سرپرستی آقای کاظم تمامی و مربیگری عباس مهری و کمک مربی رستم شهبازی در مسابقات لیگ برتر فوتبال مرند به میدان می رود. در سالهای اخیر فوتبال دولت آباد نتایج خوبی حتی در بحث اخلاق داشته است و روز به روز  با حمایت دلسوزان دولت آباد مقوله اخلاق ورزشی در فوتبال دولت آباد ارتقا بسیار خوبی داشته است. سایت یاشیل وطن بیشتر از نتایج ورزشی به مقوله اخلاق ورزشی حساس بوده و اخبار را گزارش خواهد نمود.

لوگو اخبار این مسابقات را از یاشیل وطن پیگیری نمائید.

در این مسابقات هشت تیم حضور دارند:

۱-  دولت آباد   ۲- گله بان  ۳-  کشکسرای    ۴-  اربطان   ۵- شهاب۳     ۶- حافظ  ۷- علی آباد    ۸- یالقوزآغاج

یاشاسین دولت آباد

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
فرماندار مرند در سفری به بخش یامچی به همراه بخشدار یامچی و روسای ادارات راه و ترابری و آب و فاضلاب روستایی  از روستاهای یکان کهریز و یکان سعدی و امیر آباد بازدید نموده و  به بررسی مشکلات این روستاها پرداختند.
 
فرماندار مرند در بازدید از روستای یکانکهریز بر حل مشکل آب آشامیدنی این روستا تاکید کردند ورییس آب و فاضلاب روستایی و بخشدار یامچی را مکلف به بررسی و حل سریع معضل آب شرب این روستا نمودند .

در منطقه یکانات به علت وجود  قنات های فراوان و نزدیکی این قنات ها به هم  انتخاب محل مناسبی برای حفر چاه آب شرب که با سفره های زیر زمینی این قنات ها تداخل نداشته باشد کار مشکلی است لذا حفر چاه برای تامین آب شرب این منطقه بعد از تخریب چاه قبلی با مشکلاتی مواجه شده است که مقرر شد با همکاری اهالی در فروش یک حلقه قنات مناسب وحفر چاه عمیق تامین آب شرب این روستا امکان پذیر گردد .

همچنین فرماندار مرند در بازدید از راه درحال احداث یکان سعدی تسریع در عملیات راهسازی   این روستا را خواستار شدند .

کاظم زاده رییس اداره راه و ترابری برای اتمام احداث ابنیه و پلهای راه روستای مذکور تا پایان شهریور قول مساعد دادند  که در صورت تامین اعتبار آسفالت آن نیز بلافاصله انجام خواهد گرفت.

بازدید از یکان سعدی


+ نوشته شده توسط در و ساعت |
حاج رضا دولت آبادیمطالب زیر توسط جناب آقای حاج رضا دولت آبادی تحویل مدیریت سایت شده است و بنده این مطالب را در سایت قرار می دهم  تا مورد مطالعه دوستان عضو مجمع هم اندیشان توسعه و سایر علاقه مندان قرار گیرد. از جناب آقای دولت آبادی تشکر و قدردانی می نمائیم که در راستای راه اندازی  مجمع  متحمل زحمت شده و با راهنمایی و حضور خود در جلسات مشوق اعضا می باشند. امید است حضور ایشان باعث تشویق سایر دلسوزان دولت اباد نیز گردد تا در جلسات مجمع حضور یافته و این تشکل فرهنگی را که فقط در راستای توسعه و آبادانی منطقه گام بر می دارد همراهی نمایند.

مطالب ارائه شده توسعه را از دید کلی بررسی می نماید و بسیاری از این مطالب شامل منطقه ما نیز می گردد.

تعریف - تاریخچه و انواع توسعه

محورهاي توسعه

توسعه فرهنگی و اجتماعی

توسعه روستايي

+ نوشته شده توسط در و ساعت |

تصویری شگفت انگیز از زایمان عقرب

به تصاویر دقت کنید:
پشت عقرب شکافته می‌شود تا بچه‌ها از آن خارج شوند

در ادامه....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
مدیرگروه تفسیر و علوم قرآن جامعةالزهرا با اشاره به اینکه در بیش از 1100 آیه به مسائل پزشکی اشاره شده است، گفت: آیات قرآن با اشارات صریح، استنباطی و اجمالی گواهی بر این امر است که خداوند متعال هرآنچه انسان نیاز داشته در قرآن بیان کرده است.
حجت الاسلام علیرضا رستمی مدیر گروه تفسیر و علوم قرآن جامعةالزهرا و عضو شورای علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گروه قرآن و طب در رابطه با اشاره به طب در آیه های قرآن گفت: برخی آیات قرآن به مسائل پزشکی اشاره کرده اند و ممکن است در آینده مواردی کشف شود که ما هنوز به آن دست نیافته ایم. وی افزود: در میان آیات قرآن بیش 1100 آیه به مسائل طبی و پزشکی اشاره داشته اند.


حجت الاسلام رستمی با اشاره به اینکه در مسئله طب دارو، درمان .....
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
فرماندار مرند در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های مرند، بناب جدید، زنوز، یامچی و کُشکسرای از آماده شدن کتابخانه عمومی بناب جدید برای افتتاح در هفته دولت خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، در این جلسه که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و ریاست فرماندار مرند تشکیل شد، رئیس انجمن کتابخانه های عمومی مرند ضمن اعلام این خبر از شهردار و بخشدارخواست تا در رابطه با انشعابات کتابخانه همکاری بیشتری داشته باشند تا با اتمام امور عمرانی، با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در زمینه تجهیز این کتابخانه شاهد بهره برداری از آن در هفته دولت باشیم.
وی همچنین از پیشرفت مناسب عمرانی کتابخانه عمومی کشکسرای خبر داد و اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال ۹۰ این کتابخانه به بهره­برداری خواهد رسید.این دو کتابخانه از مصوبات دور دوم سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری به استان است.
فرماندار در پایان از تمام انجمن ها خواست تا هرگونه هزینه کرد از محل نیم درصد را به اطلاع و تصویب انجمن برسانند تا پس از بررسی و مشخص کردن اولویت ها هزینه ها مصرف شود.
خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با اشاره به دور سوم سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به استان و تصویب احداث ۱۱ باب کتابخانه عمومی استاندارد در استان افزود: یکی از این کتابخانه های مصوب مربوط به شهرستان مرند است که خوشبختانه با پیگیری­های ویژه فرماندار و همکاری مردم و مسئولان زمین مناسب احداث این کتابخانه تامین شده است که انشاء الله با تخصیص اعتبار مصوب شاهد آغاز ساخت این کتابخانه باشیم.
شناور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند بحث کتاب و کتابخوانی و احداث کتابخانه استاندارد را اصلی ترین دغدغه فرهنگی این شهر عنوان کرد و در زمینه تامین زمین از همکاری صادقانه مردم قدردانی کرد.

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
حاج آقا افسر بیگیبا توجه به اهمیت قرآن  در برنامه های زندگانی و بنا به فرا رسیدن ایام فراغت دانش آموزان سایت تحلیلی خبری یاشیل وطن مصاحبه ای داشت با جناب اقای حجه الاسلام حاج آقا افسر بیگی مدیر موسسه فرهنگی  قرآن و عترت زلال وحی شهرستان مرند که ضمن تشکر از ایشان شما را به خواندن آن دعوت می کنیم....

+ نوشته شده توسط در و ساعت |

آینده:حجت الاسلام و المسلمین نقویان، كارشناس ثابت برنامه سمت خدا، روز دوشنبه در شرح رساله حقوق امام سجاد (ع) به نقد گفته های دكتر احمدی نژاد پیرامون این جمله كه در ایران هیچ كس گرسنه نمی ماند پرداخت و به بیان حقایقی تكان دهنده و تاكنون بیان نشده در صدا و سیما در این برنامه زنده پرداخت، كه احتمالاً به منظور جلوگیری از تركش های احتمالی بازتاب این صحبت ها، از سوی سایت این برنامه سانسور شد.....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
دولت آباد دارای مردمی خداجو و جوانانی تشنه معرفت می باشد. از قدیم الایام همواره محفل ها و تشکل هایی مذهبی در این روستا وجود داشته است. با توجه به ارزش قرآن و نقش آن در رساندن انسان به کمال همواره محافل قرآنی در این روستا وجود داشته و با قدرت برنامه های خود را اجرا می نمایند. هیات قاریان قرآن امام رضا (ع) در سال ۱۳۶۹ در دولت آباد تاسیس گردید. در طول بیش از بیست سال فعالیت  شخصیت های گوناگونی از دولت آباد  در آن حضور داشته اند. بسیاری از اعضای آن هم اکنون در مناطق مختلف کشور بسر می برند و خاطراتی از این هیات دارند. ابتدا در اوایل تاسیس به مدت چندین سال هر شب بعد از شام هیات دایر بوده و کلاس برگزار می گردید. در حال حاضر این هیات فقط شبهای یکشنبه و ..
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
روزانه بسیاری از طرفداران بن لادن از سراسر جهان خود را به عمارت محل اختفای بن لادن می رسانند تا آن را مانند زیارتگاه پرستش کنند. روزنامه نگاران کشورهای مختلف روزانه به محل اختفای بن لادن می روند تا خود با گزارشی عینی به توضیح این مسأله بپردازند.
برخی نکاتی که توجه روزنامه نگاران را به خود جلب کرده، این است که چگونه رهبر بزرگ ترین سازمان تروریستی جهان توانسته چندین سال به آرامی در محلی زندگی کند که در نزدیکی آن سینما، بیمارستان زنان و کودکان دیده می شود و حتی یک پاسگاه پلیس نیز در ۳۰۰ متری آن است. البته
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
دهستان دولت آباد از توابع شهرستان مرند می باشد که حدود ۱۴۰۰۰ نفر جمعیت ساکن دارد.

روستاهای این دهستان عبارتند از:

روستای دولت آباد: جمعیت حدود ۴۰۰۰ نفر

روستای تازه کند آخوند: جمعیت حدود ۳۰۰۰ نفر

مجتمع کوره های آجرپزی: جمعیت حدود ۳۰۰ نفر

روستای بنگین: جمعیت حدود ۱۰۰۰ نفر

روستای ساری تپه: جمعیت حدود ۵۰۰ نفر

روستای ابرغان: جمعیت حدود ۲۲۰۰ نفر

کوهناب: جمعیت حدود ۲۰۰ نفر

روستای نوجه ده شیخلر: جمعیت حدود ۳۰۰ نفر

روستای هوجقان: جمعیت حدود ۲۰۰۰ نفر   معرفی بیشتر روستای هوجقان

جمع آوری اطلاعات توسط سایت تحلیلی خبری یاشیل وطن انجام گرفته است.

از جوانان و علاقه مندان  اهل این روستا ها دعوت میگردد جهت معرفی روستای خود مطلب آماده نموده و تحویل مدیریت سایت یاشیل وطن نمایند. با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۳۶۵۳۴۹۴

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
جلسه مجمع هم اندیشان توسعهامروز ۱۷/۴/۹۰ ساعت ۸ عصر دومین جلسه عمومی مجمع (فرهنگی) هم اندیشان توسعه در محل زینبیه دولت آباد برگزار گردید. این جلسه که قبلا قرار بود در محل مسجد جامع دولت آباد برگزار گردد بعلت همزمانی با مجلس ترحیم به محل زینبیه تغییر مکان یافت. با وجود این تغییر مکان ناگهانی حضور دوستان در جلسه خوب بود. در این جلسه که بصورت تریبون آزاد برگزار گردید اکثر حضار به بیان نظرات خود پرداختند. جلسه با نزدیک شدن زمان اذان مغرب و عشا جهت ادای نماز موفتا تعطیل و پس از نماز جماعت (به امامت حاج آقای مرندی)  ادامه یافت. اهم موضوعات مطرح شده در این جلسه عبارت بودند از:...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

انا لله و انا الیه راجعون   

 

عبادتی نبُود در جهان از آن بیشی     که مرهمی نهی از لطف بر دل ریشی

به زیر پای تو جبریل، بالْ فرش کند       اگر پیاده شتابی به کار درویشی

                        عبادت بجز  خدمت  خلق  نیست

                        به تسبیح و سجّاده و دلق نیست

*******************************************************************************************************

مجلس گرامیداشت

به مناسبت درگذشت جناب آقای شادروان دکتر مهدی امینیان

(پزشک درمانگاه های دهستان دولت آباد)

فرزند دلبند آقای علی امینیان

****************

به همین مناسبت  مراسم فاتحه خوانی  و گرامیداشت  از ساعت   6 الی 8  عصر  روز پنجشنبه  16/4/90  در مسجد جامع دولت آباد  برگزار می گردد.

از طرف کلیه اهالی دهستان دولت آباد

مجمع هم اندیشان توسعه دولت آباد

+ نوشته شده توسط در و ساعت |

کلیکدروغ  و توسعه نیافتگی جوامع

 (Lying and under-developing of societies)

 رحیم زایرکعبه- کارشناس ارشد جامعه شناسی

 چکیده

دروغ  و دروغگویی بخاطر پیامدهای ناگوار یا کارکردهای منفی که برای جامعه دارد از جمله کاهش اعتماد اجتماعی، گسیختگی اجتماعی، افول سرمایه اجتماعی، تضییع حقوق افراد، دورویی و... اهميت و ضرورت بسیاری برای تحقیق و تامل پیدا می کند. دروغگویی و دروغپردازی پدیده ای عام بوده و در همه زمانها و در همه مکانها و جوامع وجود داشته است. اما واقعیت اینست که میزان دروغ در همه جوامع از جمله جوامع توسعه یافته و توسعه نیافته به یک میزان نبوده و نیست. لذا این سوال اساسی مطرح می شود که چرا میزان دروغ در جوامع توسعه نیافته در مقایسه با جوامع توسعه یافته بیشتر است؟

اصطلاحات اساسی این نوشته که عبارتند از  دروغ، توسعه و جوامع توسعه نیافته چنین تعریف شده اند. دروغ به معناي ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
 

پیش بینی زمان مرگ!!!!  آیا ممکن است؟ جواب آری است  به روش کاملا علمی(نظر یادتون نره). 

 با کلیک بر روی نوشته زیر شما می توانید با پاسخ به چند پرسش(انگلیسی)، زمان فوت خودتان را متوجه بشوید:

                                        پیش بینی زمان مرگتان  سوالات به زبان انگلیسی

 

در نوشته زیر، تاریخ فوت من(صابر نصیری) را می بینید

March  17  2057

یعنی اگر من نخواهم طریقه زندگی خودم را عوض کنم تا ۴۵ سال دیگر زندگی میکنم (بطور طبیعی و بدون در نظر گرفتن حوادث)و در ۷۳ سالگی فوت خواهم کرد ان شاءالله

ضمنا برای تبدیل سال  شمسی به سال میلادی می توانید از  برنامه زیر استفاده کنید.

 تبدیل   

+ نوشته شده توسط در و ساعت |

توحید ورستان دولت آبادیفرآيند

توسعه به مفهوم امروزي پس از جنگ جهاني دوم و آْثار و خرابي هايي كه بر جاي گذاشته بود وارد ادبيات اقتصادي مي­شود. واژه توسعه به معناي «بهبود» مي باشد  بهبود در تمام زمينه­های اقتصادي ، سياسي، فرهنگي، اجتماعي و... است كه نصيب يك جامعه مي شود.توسعه پيش نياز رسيدن به پيشرفت و رفاه تلقي مي شود و رسيدن به آن نيازمند يك برنامه ريزي مدوّن و نگرشي مبتني بر واقعيات را طلب مي­نماید .

وقتي كه ما دغدغه توسعه محيط ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

همايش ملي تقدير از دهياران برتر كشور صبح دوشنبه 13 تير ماه در آستانه چهاردهم تيرماه سالروز تصويب قانون تاسيس دهياري هاي خودكفا در كشور از سوي سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور در اين سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهردراي ها و دهياري هاي كشور...

اسامی هم در ادامه مطلب ذکر شده اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

معاونت آموزشي پژوهشكده مديريت شهري و روستايي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از افتتاح و ثبت نام اوليه طرح ملي آموزش رايگان " شهروند الكترونيك" جهت ارتقاء سطح سواد الكترونيكي يك ميليون و 200 هزار نفر نفر از شهروندان شهرهاي كرمانشاه، يزد ، اراك، رشت، اهواز ، انديمشك، كرج و  مرند خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي  كشور ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
بیل گیتساز بیل گیتس پرسیدن از تو ثروت مند تر هم هست در جواب گفت بله فقط یک نفر. پرسیدن کیست؟در جواب گفت گفت من سالها پیش زمانی که از اداره اخراج شدم و به تازگی اندیشه های در حقیقت طراحی ماکروسافت تو ذهنم داشتم پی ریزی میکردم،سالها پیش  ....
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
برخي معتقدند كه ثروتمندان و افراد متعلق به طبقات بالا و مرفه جامعه، با فقرا و بيچارگان همدردي بيشتري ابراز مي‌كنند اما تحقيقات و بررسي‌هاي اخير دانشمندان نشان داده كه چنين ايده‌اي تا حد زيادي نادرست است و واقعيت امر چيز ديگريست.

پولدار‌ها دلسوز‌ترند يا فقرا...؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
فوتبال دولت آبادیاشیل وطن: امروز چهارشنبه  ۸/۴/۹۰  ازسری مسابقات  لیگ دسته برتر مرند تیم فوتبال دولت آباد در یک بازی حساس و سخت مقابل تیم قاسمی مرند به نتیجه ۳ -۳ اکتفا نمود. تیم فوتبال دولت آباد در نیمه اول  سه گل دریافت نمود و در نیمه دوم با یک بازی مناسب و اعمال برخی تغییرات از سوی مربیان تیم سه گل به ثمر رساند. علت دریافت سه گل نبود دروازبان تیم بوده است که بنا به دلایلی آقای عادل دسترنج امروز در بازی حاضر نشدند. نبود دروازبان تیم در نیمه اول باعث نابسامانی گردید. گلزنان امروز : روح الله علیلویی( دو گل) و میر حسین موسوی (یک گل)
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
یاشیل وطن: دکتر فرزانه دولت آبادی فرزند آقای رسول دولت آبادی ( از وکلای بنام تبریز) می باشند ایشان استادیار گروه آموزشی زبان و ادبیات ترکی استانبولی دانشگاه علامه طباطبائی می باشند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را از دانشگاه اژه ازمیر، ترکیه اخذ نموده اند.

در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر گروه زبان و ادبیات ترکی استانبولی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی می باشند.

کتب تألیفی: 
ترکی برای سفر، انتشارات جنگل، 1387
کتب ترجمه شده: 
ابر در هوا، مهد تمدن، 1388( پروژه ی تدا ترکیه)
بلبل و لک لک، یلدا قلم، 1388( پروژه ی تدا ترکیه)
 
متن سخنرانی :روند تکمیل ادبیات ترکیه از کلاسیک تا امروز (بخش اول) کلیک و مشاهده
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
فقراصطلاح طبقه پایین اغلب در جامعه به کسانی اطلاق می شود که طبقه آنان پایین تراز مرتبه طبقه بالا و طبقه متوسط است . یعنی طبقه ای که بعلت عدم توانایی مالی واقتصادی نمی توانند مایحتاج روزمره زندگی شان را تامین کنند این افراد عمدتاً کسانی هستند که سطح منابع و درآمد مالی شان پایین تراز سطح نیازها و خواسته هایشان است.و چون در معرض انواع آسیبهای جامعه اند ، لذا زندگی شان پیوسته در ناامنی و بی ثباتی قرار دارد . احساس ناتوانی ، ضعف و بی اعتمادی و یاس و ناامیدی در میانشان شدیدتر است و بدلیل سرخوردگی ها و تحقیر ها میزان مشارکتشان در امورجامعه کمرنگ است و بدلیل نداشتن و نتوانستن ، تحرکهای اجتماعی دربین افراد این طبقه ....
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
به مناسبت  هفته قوه قضائیه  یاشیل وطن مصاحبه ای داشت با آقای حاج کاظم شریفی از اعضای شورای حل اختلاف دولت آباد که در مورد فعالیتهای این شورا مطالبی بیان گردیده است. در واقع فلسفه ايجاد اين شوراها، حل و فصل پرونده‌هاي نه‌ چندان پيچيده از طريق صلح و سازش بوده و به همين خاطر است كه حسن شهرت و مقبوليت در محدوده محل زندگي، از شرايط عضويت در اين شوراهاست تا اعضا با توسل به اين ويژگي‌ خود، نقش ميانجي را در اختلافات ايفا كنند و با حل و فصل اختلافات، مانع از ورود پرونده‌ها به دادگاه‌ها شوند.

اين در حالي است كه اگر ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
یکشنبه ۵/۴/۹۰  یک دستگاه سواری پیکان در مسیر بازگشت از مرند به دولت آباد در فاصله مابین روستای بنگین و دولت آباد دچار انحراف از مسیر شده و با یک درخت کنار جاده ای برخورد نمود. در این حادثه خوشبختانه راننده (تنها سرنشین ) آسیب جدی ندیده  اما خسارت زیادی به خودرو وارد آمد. به گفته آقای وحید سعیدی (راننده خودرو) کنترل ماشین در یک لحظه از دست او خارج شده و پس از خروج از جاده با یک درخت برخورد نمود.
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

نامه نوشته شده

با توجه به اینکه تلفن همراه دولتی یا به قولی همراه اول در دولت آباد آنتن دهی و پوشش مناسبی ندارد و این امر مشکلاتی را بوجود آورده است لذا  هفته گذشته پیگیر این مشکل شدیم. قرار شد نامه ای بنویسیم و به امضای شورای محل برسانیم. اقدام نمودیم. حال قولی که به بنده دادند از سه طریق ان شاءالله این مشکل حل خواهد شد. اول اینکه احتملا با تغییراتی در آنتن اصلی مرند این مشکل برطرف گردد. در غیر اینصورت در صورت امکان یک دکل مخصوص در دولت آباد نصب خواهد شد. و راه سوم این است که اگر حدود ۱۰۰ نفر از اهالی حاضر باشند جهت تلفن همراه روستایی ( که اخیرا مورد استفاده قرار میگیرد و هزینه کمی داشته و فقط در همان منطقه قابل استفاده است) ثبت نام نمایند دکل مخصوص این تلفن همراه که در روستا نصب گردد باعث بهبود پوشش شبکه تلفن همراه (همراه اول) نیز خواهد شد که این بهبود پوشش  هم دولت آباد و هم در روستاهای اطراف از جمله و بنگین و هوجقان نیز بهبود خواهد یافت.

 با تشکر از حاج آقا اکبری ریاست اداره مخابرات و  آقای بامدادی از پرسنل محترم که جهت برررسی و حل هر چه سریعتر مشکل با ما همکاری نمودند .

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
یعقوب زائر کعبهبدون شک یکی از شاخصه های اصلی توسعه هر سرزمین داشتن اتحاد و همدلی مردم آن سرزمین در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، مذهبی و سیاسی می باشد که دولت آباد عزیز ما نیز از قدیم الایام دارای مردمی مهربان و صمیمی و متحد بوده که امروزه نیز این رسم دیرینه در زمینه های گوناگون جلوه گر می باشدکه در این نوشتار سعی می کنم به چند مورد از آنها اشاره کنم تا باشد که همیشه متحد و همدل باقی بمانیم.

۱)اتحاد و همدلی در مراسمات مذهبی: نمونه بارز این امر در مراسم تعزیه خوانی روز عاشورا متجلی می شود.....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
امروز یکشنبه ۵/۴/۹۰ از صبح تا غروب آب شرب دولت آباد قطع بود!!

عرضه وتعمیر کنتورهای آبمتاسفانه سیستم لوله کشی آب شرب دولت آباد سالیان سال است که فرسوده بوده  اهالی از این بابت دچار مشکلات اساسی هستن. پوسیدگی و از بین رفتن سیستم  و بنود فلکه های تقسیم باعث شده وقتی در یک گوشه ای از دولت آباد لوله ای ترکیده یا  نیاز به انجام لوله کشی آب می باشد کل اهالی باید دچار قطعی آب شوند. روستای بنگین  را مثال بزنم که در سر هر کوچه ای  توسط مدیر آب شرب آن یک فلکه ای کار گذاشته شده و دیگر مشکلات قطع آب کل روستا را ندارند. اما دولت آباد ما ...

امیدواریم شورا و دهیاری در این زمینه پیگیر شده و جهت تعویض یا ترمیم سیستم کاری بکنند. در ضمن برای منطقه ای مثل دولت آباد باید چندین  تکنسین تاسیسات کار کنند نه یک نفر.

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
 رئيس دادگستري آذربايجان شرقي از بازداشت مديرعامل منطقه آزاد ارس خبر داد.

حجت‌الاسلام مالك‌اژدر شريفي دیروز شنبه گفت: عليرضا مقيمي مديرعامل منطقه آزاد ارس توسط مجتمع قضايي كارمندان دولت بازداشت شد.
وي افزود: اتهام مقيمي مالي بوده است.
گفتني است عليرضا مقيمي مدير مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد و نياوران دي ماه سال گذشته بر اساس حکمي از سوي حميد بقايى، معاون رئيس جمهور، دبير شوراى هماهنگى مناطق آزاد و ويژه اقتصادى به سمت رئيس هيئت مديره و مديرعامل منطقه آزاد ارس منصوب شده بود. همچنين اين در حالي بود که بيش از يک ماه از انتصاب و آغاز به کار مديرعامل جديد منطقه آزاد ارس مي‌گذشت، مراسم معارفه مقيمي و توديع عباس رنجبر دوشنبه دوم اسفند 89 در اين منطقه برگزار شد
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
دولت آبادشاید شما هم شنیده اید که خیابان اصلی و کنونی دولت آباد که شاهراه اصالی ارتباطی قسمت پائین دست و بالا دست می باشد قرار بود بر اساس نقشه های طرح شده از منطقه قومنوخ (قوملوق) مستقیما و بصورت یک خط راس به میدان دولت آباد  برسد اما متاسفانه این خیابان بنا به دلایلی کج شده و بصورت خطرناکی به مرحله اجرا درآمده است. حال آیا واقعا افرادی در کج شدن این خیابان دست داشته اند یا نه  اطلاع چندانی ندارم اما واقعیت این است که عاملین این کار خیانت بزرگی به مردم نموده اند. چراکه خیابان کنونی با پیچ تندش همیشه خطرساز بوده و بارها شاهد تصادفات ناگوار در این خیابان بوده ایم. باید چشمهایمان باز باشد تا یک بار دیگر در چنین پروژه هایی اشتباهی رخ ندهد. در تصویر متحرک روبرو که آماده کرده ام خط زرد موقعیت واقعی و مناسب خیابان را نشان می دهد و خط شکسته قرمز وضع کنونی آن را مشخص می نماید. در ضمن در این تغییر ناپسند حدود ۱۰۰متر (۲۵ درصد) به طول خیابان افزوده شده است!!!!
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
 

 

یاشیل وطن - تعداد نام های انتخاب شده در شهرستان مرند در شش ماهه سال 1389 –  منبع: اداره ثبت احوال شهرستان مرند

تعداد

نام

ردیف

*****

تعداد

نام

ردیف

127

زهرا

1

*****

88

مهدی

1

124

فاطمه

2

*****

86

علی

2

44

اسرا

3

*****

55

امیرمحمد

3

32

معصومه

4

*****

54

امیرحسین

4

28

ستایش

5

*****

46

ابوالفضل

5

27

کوثر

6

*****

37

علیرضا

6

24

مبینا

7

*****

36

محمد

7

22

اسما

8

*****

35

امیرعلی

8

17

مریم

9

*****

27

امیررضا

9

15

مهسا

10

*****

23

حسین

10

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
تبلیغات اسلامی مرندبه مناسبت سالروز مبعث رسول گرامی اسلام محمد مصطفی (ص) سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مرند برگزار مینماید:

محفل انس با قرآن کریم

سخنران: حجت الاسلام حاج آقا علی نظری - استاد حوزه و دانشگاه

قاری بین المللی قرآن کریم:  استاد آقای علیرضا سلطانی

حافظ خردسال کل قرآن کریم: آقای حافظ عاشقی

قاری ممتاز و نمونه کشوری: آقای حاج یونس ملا رسولی

۹۰/۴/۹ ساعت ۶ بعد از ظهر          مسجد جان آقا مرند

+ نوشته شده توسط در و ساعت |
فوتبال دولت آبادامروز(۳/۴/۹۰) تیم فوتبال دولت آباد در بازی هفته سوم خود در زمین چمن تختی مرند به مصاف تیم فوتبال اربطان مرند رفت. این بازی در ساعت ۴ بعد از ظهر  شروع گردید.  بازی با نتیجه ۲ - ۱  به نفع دولت آباد به پایان رسید. گلهای تیم دولت آباد در دقایق  ۷ ( علی زاده حسنعلی) و ۴۱ ( مهدی جعفری) زده شد و تنها گل تیم اربطان در دقیقه ۳۷  بازی وارد دروازه دولت آباد شد. این بازی دو اخراجی هم داشت که بازیکن تیم اربطان در دقیقه ۳۰بازی و بازیکن تیم دولت آباد (وحید حاجی پور) در دقیقه ۷۵ از زمین بازی اخراج شدند.
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

استانداري آذربایجان شرقی جهت تامين نيروي انساني مورد نياز دستگاه هاي اجرايي استان به شرح زیر طبق مفاد قانون مديريت خدمات كشوري و دستورالعمل نحوه برگزاري امتحان عمومي و تخصصي براي بكارگيري افراد در دستگاه هاي اجرايي، از محل سهميه های استخدامي شماره220/60048 مورخ 89/11/25 معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور و باقیمانده سهمیه های استخدامی شماره 224/3084 مورخ 89/2/25 و شماره 224/3904 مورخ 89/2/8 شماره 1406/104973 مورخ 85/6/26 شماره 907/179922 مورخ 84/11/9 و شماره 1405/190484 مورخ 84/12/21 از طریق برگزاری آزمون توانمندی های عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی بشرح ذیل استخدام می نماید

صد در صد استخدام از محل سهمیه استخدامی مندرج در آگهی استخدام به داوطلبان بومی استان آذربایجان شرقی اختصاص دارد
جدول شماره (1): مدارك و رشته هاي تحصيلي مورد ....

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
میوه های منطقه مرندزردآلو از میوه های تولید شده در دولت آباد شهرستان مرند می باشد. این محصول سالانه چند صد تن برداشت شده و جهت مصرف خوراکی و یا  تولید برگه زردآلو (قاخ) و همچنین فراوری های لازم به نقاط دیگر از جمله کارخانه های صنایع غذایی استان صادر می گردد. زردآلوی دولت آباد از لحاظ کیفی در منطقه جایگاه برتری دارد. زردآلوی درشت (تبرزه) که بسیار خوشمزه و جهت تهیه مربا در اولویت قرار دارد در این منطقه تولید می شود. برداشت آن از اواسط خرداد در دولت آباد آغاز می گردد.

زردآلو یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌های فصل تابستان است که معمولا 2 یا 3 نوع آن در بازار یافت می‌شود

یکی از انواع آن‌ شکر پاره است که همان طور که از نامش پیداست، طعمی بسیار شیرین دارد. نوع دیگر آن قیسی است ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
میوه های مرندآلبالو یکی از محصولات دولت آباد شهرستان مرند می باشد که سالانه چند صد تن از این محصول از دولت آباد به سایر نقاط کشور جهت فراوری های لازم صادر می گردد. از اول تیر ماه این میوه رسیده و آماده مصرف می باشد. طی سالیان گذشته درخت آلبالو در باغات دولت آباد جایگاه خاصی پیدا نموده و کاشت این درخت افزایش پیدا نموده است. 

 آلبالو یا به قول فرنگی‌ها همان گیلاس ترش (sour Cherry) از میوه‌های فصل تابستان است که هم به صورت خام به عنوان میوه، مورد استفاده قرار می‌گیرد و ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
 
طلاق در مرند

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار شهرستان مرند از كاهش آمار طلاق در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، علي آثري در جلسه شوراي هماهنگي ثبت وقايع شهرستان مرند در محل فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: در بحث هدفمند كردن يارانه‌ها آمار صحيح نقش اساسي در جمع‌آوري و ثبت وقايع به موقع داشت و اين امر در برنامه‌ريزي شهرستان در بخش‌هاي مختلف براي ايجاد زمينه‌هاي فرصت‌هاي شغلي و اقتصادي منطقه نيز مي تواند نقش مهمي را ايفا كند.
وي در ادامه با اشاره به آمارهاي ازدواج و طلاق در مرند، به رابطه معكوس آمار شهري و روستايي اشاره كرد و افزود: درصد افزايش ازدواج در روستاها و كاهش طلاق نسبت به ....

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |
مرندخوش خبر : فيلمهاي راه يافته به بخش مسابقه يازدهمين جشنواره منطقه اي سينماي جوان – فصل دو اعلام شد
مهناز مظاهري كارشناس ارشد كارگرداني و دكتراي هنر، مدرس دانشگاه، كارگردان و تهيه كننده ، حبيب ا... بهمني كارشناس سينما با گرايش كارگرداني و كارشناس ارشد ادبيات نمايشي ، فيلمنامه نويس، كارگردان ، تهيه كننده و مدرس دانشگاه و كاوه بهرامي مقدم فارغ التحصيل مركز اسلامي آموزش فيلمسازي و كارگردان فيلم كوتاه كار هيئت انتخاب و داوري بخش فيلم اين جشنواره را برعهده داشته اند.
در بخش داستاني 29 فيلم به بخش مسابقه راه يافته است: "آغاز دوباره" صديقه مهرانگيراز رشت، "كوسا گلين" نادر ساعي ور از تبريز، "آشناي غريب" لقمان قاسمي از سرپل ذهاب، "زندگي شيشه اي" سيد امين موسوي از اردبيل، "جور ديگر بايد ديد..." وحيد فولادوند از تبريز، "آسماني ها" علي غياثي از اردبيل، "روياي سفيد"

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |

سواره تیغ برق افشان الینده فکری دعوا دور

مرصّع دور لجامی، مرکبون زینی مطلّا دور

قزل جوشن وار اگنینده جلال و شأنی اعلا دور

حسین ابن علی روح نبی دلبند زهرا دور

بو وصفیلن گلوب میدان جنگه حیف تنها دور


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط در و ساعت |